İSAY2 Galeri
           
             Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı. Vali Kaldırım mesajında şunlara yer verdi;
Türk basınında sansürün kaldırılışının miladı olarak kutlanan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı, demokratik hayatın ve özgür basının önemli bir kilometre taşıdır.
Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından olan basın,  toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile kamu arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır.
Bu bağlamda toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve hukuku temel alarak görevini yerine getiren basın şeffaf, demokratik ve hukuk devleti anlayışının tam olarak yerleşmesinde üzerine düşen görevi duyarlılıkla yerine getirmeye devam edecektir
Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü vesilesiyle,  mesai kavramı gözetmeden, özverili şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarının  24 Temmuz Basın Bayramı’ kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.